• Alaaddinbey Mahallesi Çiftlik Caddesi No : 14/B
 • Çalışma Saatleri : Pzt-Cuma: 9:00 - 18:00

HİZMETLERİMİZ

A1 Arıtma Sistemleri olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz.

» » Endüstriyel Tank İmalatları

Endüstriyel Tank İmalatları

Endüstriyel Tank İmalatları
A1 Arıtma Sistemleri, deneyimli ve uzman kadrosu ile plastik tank üretimi de yapmaktadır. Plastik Tank konusunda PP polipropilen, PE polietilen ve PVC Almanya meşeili plakalardan istediğiniz ölçü ve çaplarda tank üretimi yapabilmektedir. Bu tankların kimyasal dayanımı çok yüksek olduğundan kimyasal hazırlama ve dozlama, arıtma tankları, metal kaplama proses tankları, yağ tutucular bu malzemelerden yapılabilmektir. Kimyasal dayanımı yüksek olduğundan bu tanklar özellikle metal kaplama sanayinde kullanılmaktadır. Nikel banyoları, asit banyoları, alkali banyoları, alüminyum eloksal kaplama banyoları, sert krom banyoları (cr+6), durulama banyoları gibi metal kaplama proses banyoları kimyasal direnci ne bakılarak PP, PE ve PVC plakalardan tank imalatını gerçekleştirebilmetedir. A1 Artıma Sistemleri metal kaplama sanayi atıksularının arıtımında da kurduğu birçok tesisle sektörün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

YAĞ TUTUCULAR
Atık yağlar, suya ve kanalizasyona döküldüğü zaman su yüzeyini kaplar, havadan suya oksijen transferini önler, zamanla suda bozunarak sudaki oksijenin tükenmesini hızlandırır. Atık yağlar kanalizasyon borularına yapışarak boru kesitinin daralmasına ve tıkanmasına neden olarak kanalizasyon sistemlerine zarar verir. Dolayısıyla ilgili tüm işletmelerin YAĞ TUTUCU kullanması gerekmektedir.

Yağ tutucular, yağlı atık suların alıcı ortama, kanalizasyona veya arıtma tesislerine verilmeden önce yağın atık sudan ayrılması amacıyla kullanılır. Kullanım alanları; Organize sanayi içerisinde bulunan fabrikalar, Oteller, Yemek Firmaları, Restaurant ve Lokantalar’ın genellikle mutfaklarında lavabo altlarına yerleştirilir. Çalışma prensibi, yoğunluğu sudan düşük olan yağın yüzeyde toplanması ve ortamdan uzaklaştırılması esasına dayanır.

Sistem, zemin üstü veya gömülü kurulma imkânına sahip olup; komple Poliproplen (PP) veya Polietilen (HDPE) malzemeden imal edilebilmektedir. Ayrıca küçük işletmeler için lavabo altı sistemlerimizde mevcuttur. Gömülü tip polietilen esaslı HDPE malzemeden yapılmak ta olur koruge borular ile rahatlıkla montaj yapılabilmektedir.

Yağ tutucu sistemlerimizin avantajları;
 • Atıksu içinde bulunan yağları otomatik olarak ayrıştırır,
 • Kir tutmayan pürüzsüz yüzeyiyle temizliği oldukça basittir,
 • Kullanılan malzeme (Polipropilen, Polietilen(HDPE)) çok dayanıklı olup 50 yıl gibi çok uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.
 • Merkezi olarak veya lavabo altına yerleştirilebilir.
 • Hafif olduğu için rahatlıkla taşınabilir.
 • Pompalama ve dozajlama gerektirmez
 • Bakımı ve kurulumu oldukça kolaydır
 • Rakiplerine göre boyama ihtiyacı yoktur.
 • Konulacağı mevcut alana göre ölçüleri ayarlanabilir. (Müşteriye özel ürünler)
 • Yağı tutarak istenilen deşarj parametrelerini sağlar.